Hned na začátku bychom rádi objasnili, že „nestojíme za“ (slovní hříčkou) sedavým způsobem života – měli byste vynaložit veškeré úsilí, abyste byli na nohou, je to nejlepší pro vaše srdce a celkové zdraví. kurz na hubnutí. Vědci říkají, že „sezení je nové kouření“ a měli byste se pokusit oprostit se od takového životního stylu. Má také kaskádový efekt a spouští život ohrožující poruchy, jako jsou srdeční choroby, mrtvice, a zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu a rakoviny. Je však realitou, že 12hodinové pracovní dny jsou v korporátním světě i v jiných pracovních odvětvích zcela běžné a snažit se vymáčknout jednu hodinu na návštěvu posilovny pro ty, kteří se snaží zhubnout, je pro mnohé nemyslitelné. Ale kdo říká, že hubnutí je možné pouze v posilovně?

Proč byste se měli zbavit sedavého životního stylu:

1. Ke snížení rizika poruch životního stylu, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka 2. typu, mrtvice a srdeční choroby.
2. Zlepšete náladu.
3. Pomáhá vám žít déle.
4. Zlepšuje trávení.
5. Zlepšuje funkci mozku.
6. Zlepšit celkové fyzické a duševní zdraví.

12 způsobů, jak zhubnout sedavým způsobem života:

1. Příprava jídla na celý týden: Končíme tím, že jíme kaloricky bohaté jídlo, a tak položíme základ k přibírání na váze a obezitě. I při cvičení je důležité jíst zdravě a kontrolovat porce jídel, což je extrémně obtížné, když často jíte venku nebo si objednáváte jídlo z restaurací každý druhý den. S dlouhými pracovními plány a sedavým životním stylem, ponechání si jediného dne na přípravu jídla zajistí, že budete jíst zdravé jídlo po zbytek týdne, a ušetříte spoustu času během hektických pracovních dnů, kdy je málo času na vaření domácího jídla. Příprava dávek zdravých potravin a jejich skladování v lednici nejenže ušetří spoustu peněz, ale také pomůže snížit množství kalorií, které se dostávají do objednaných jídel z restaurací a jídelen. 

2. Postarejte se o nohy: Zde je maličkost, kterou můžete udělat při sezení, abyste spálili až 300 kalorií – stačí zavrtět nohama. Využijte tedy čas u televize nebo si jen sedněte k pracovnímu stolu a vrtěte nohama, abyste spálili kalorie.
3. Vstávejte ze sedu každých třicet minut: Pokud vaše práce vyžaduje, abyste seděli na židli po dlouhou dobu, vaše tělo nemusí produkovat dostatek „lipázy“, což je enzym, který je nezbytný při spalování tuků. proces. Když zůstanete dlouhé hodiny v nehybné poloze, tento nezbytný enzym spalující tuky se vypne. Snažte se udržet své tělo aktivní přes den; dělejte si každých pár minut malé přestávky a pokud to není možné, nepřestávejte vrtět nohama, abyste zabránili vypnutí enzymu lipoprotein lipázy.
4. Jezte v dobře osvětlených prostorách: Některé studie ukázaly, že lidé, kteří jedí v dobře osvětlené místnosti s jasným osvětlením, mají tendenci vybírat si zdravé potraviny a jedí méně kalorií než lidé, kteří jedí při tlumeném osvětlení.
5. Neskladujte svačiny na pracovním stole a ve spíži: Byli byste překvapeni, kdybychom věděli, že jedním z hlavních důvodů, proč je pro lidi extrémně obtížné zhubnout, je nezdravé mlsání, a pokud je jich plný pracovní stůl a spíž, víte, proč ty kliky lásky a tuk na břiše jsou stále tam! Vykliďte spíž a pracovní stůl od kalorického občerstvení.
6. Vypijte alespoň 2 litry vody: Usrkávání vody nevyžaduje téměř žádné úsilí, ale často zapomínáme dát svému tělu dostatek vody, aby plynule fungovaly jeho fyziologické funkce. Je fakt, že naše tělo není tak účinné při rozlišování mezi signály hladu a žízně. Většinou máme jen žízeň a místo toho, abychom si vzali sklenici vody na uhašení žízně, rozhodneme se roztrhnout balíček bramborových lupínků. Chcete-li snížit prázdné kalorie, popíjejte vodu v pravidelných intervalech a nezastavujte se pouze u 8 sklenic vody, abyste potlačili chuť k jídlu a předešli zbytečným záchvatům hladu.
7. Pokud máte možnost spát nebo cvičit – zvolte spánek! Je účinnější při spalování kalorií a když má vaše tělo dostatek odpočinku, zlepšuje se metabolismus, klesá hormon hladu, reguluje se chuť k jídlu a snižuje se stresový hormon – to vše se ve hře na hubnutí sčítá . Spánková deprivace a méně než 7 hodin spánku má kaskádový vliv na přibírání na váze. Nedostatek spánku snižuje metabolismus a podporuje hormony, aby ukládaly tuk v těle a zabraňovaly hubnutí. Nedělejte tedy kompromisy ve spánku a dopřejte si povinných 7 hodin spánku každou noc.
8. Skryjte nezdravá jídla, dejte je mimo dosah: Studie zjistily, že lidé mají tendenci přejídat se jídlem, které je dodáváno v průhledných obalech ve srovnání s těmi, které jsou dodávány v neprůhledných obalech. Když to vezmeme dále, nejúčinnější, jak se držet dál od nezdravého jídla, je přestat je kupovat nebo je držet na místech, kde by bylo dost úsilí je získat. Skladování potravin v kuchyni a lednici usnadňuje jejich nalezení každému, kdo se snaží bojovat s nudou nebo uklidnit nervy.
9. Vyzkoušejte způsoby, jak zvýšit metabolismus: Metabolismus je proces, který spálí kalorie v těle a robustní metabolismus zajistí, že se uložený tuk efektivně spotřebuje v situaci nedostatku kalorií. Přemýšlíte, co by mohlo zlepšit váš metabolismus? 
10. Spánek v chladné místnosti: Vzhledem k tomu, že tělo vyžaduje značné množství energie, aby vás udrželo v teple, spánek se sníženou teplotou zajistí, že během spánku spálíte více kalorií.
11. Vařte s minimem oleje: Mějte přísnou kontrolu nad množstvím oleje na vaření, což pomáhá snížit zbytečné kalorie. Některé oleje, jako je olivový olej, ghí a kokosový olej, jsou považovány za dobré pro zdraví, ale cvičte s nimi umírněně. Omezte co nejvíce používání oleje, abyste snížili zbytečné kalorie. 
12. Cvičte aktivity NEAT: NEAT znamená termogenezi necvičebních aktivit a je to energie, kterou používáme pro všechno, co děláme v našem každodenním životě, kromě spánku nebo cvičení. Používání schodů místo výtahu, dřepění na podlaze, abyste něco zvedli, chůze při telefonování, domácí práce a vstávání každou půlhodinu, to vše spadá pod NEAT. Všechny tyto aktivity pomáhají spálit určité množství kalorií a tyto tu a tam utracené kousky kalorií přidávají značné množství, když se snažíte zhubnout.