Vymáčknutí citronu v horké vodě je často považováno za první krok při snaze zaměřit se na přebytečný tuk. Někteří to dokonce považují za stříbrnou kulku, jak zhubnout. Existují však nějaká vědecká data, která by tuto směs podpořila, nebo je to jen mýtus? Pojďme to zjistit:

Odborníci říkají, že se ničíte, když začínáte svůj den šálkem kávy nebo čaje, zvláště na prázdný žaludek, protože to může zvýšit hladinu kyseliny v žaludku, což může způsobit nadýmání a zažívací problémy. Také káva nalačno zvyšuje kortizol (stresový hormon) a zvýšená hladina kortizolu není dobrou zprávou pro vaše cíle v oblasti hubnutí. V ideálním případě byste měli kávu/čaj odložit o hodinu po probuzení. V takové situaci vypití plné sklenice teplé vody s citronovou šťávou hydratuje tělo a zrychlí metabolismus.

Citronová voda jako zdravý nápoj

Citron po smíchání s vodou vyplavuje toxiny a je to nízkokalorický nápoj, který nastartuje váš den a detoxikuje tělo.

Pro další výhody můžete přidat mátu, okurku, zázvor. Ale nezapomeňte se vyhnout přidávání medu, protože to zvýší počet kalorií.

Není pochyb o tom, že každodenní pití citronové vody, zejména ráno, má několik výhod, ale pouze kalorický deficit prostřednictvím stravy a cvičení roztaví přebytečná kila. Pití horké citronové vody má jen stěží dopad bez diety s deficitem kalorií a důsledného cvičení.