V uličkách supermarketů je k dispozici mnoho potravin, které jsou prodávány jako „zdravé“ a jsou dodávány v obalech, jejichž složení vyžaduje minimální úsilí. Kukuřičné vločky a müsli jsou dvě takové možnosti, které slouží jako pohodlná možnost snídaně pro zaneprázdněné včely, které jsou vždy v tísni času, ale chtějí si dát něco „zdravého“. Balené müsli se skládá především z vícezrnných cereálií, ovesných vloček, ale může mít také rýži, kukuřici, pšeničné otruby, kandované ovoce, ořechy jako mandle, vlašské ořechy, rozinky, cukr atd. Navíc je lze přidat do invertního sirupu pro zvýšení sladkosti. spolu s přidanými příchutěmi osloví chuťové buňky spotřebitelů. Müsli lze rychle připravit buď s mlékem, jogurtem, ovocnými šťávami, jako je pomerančový džus, kokosové mléko, mandlové mléko atd. Müsli je považováno za mnohem zdravější variantu než granola, ale je müsli dobré na hubnutí? Než přidáte další balíček müsli do svého nákupního košíku, čtěte dále, abyste zjistili pravdu:

Hodí se müsli do vašeho jídelníčku na hubnutí?

Pokud müsli, které jste si právě vybrali, obsahuje spoustu cukru ve formě „cukru, invertního sirupu, sladového extraktu, kandovaného ovoce, medu, jaggery atd.,“ – všechen ten cukr zvýší hladinu glukózy v krvi a následně propad vás zanedlouho nechá hladovět. Cokoli s vysokým množstvím cukru není dobré pro vaše cíle v oblasti hubnutí. Když se snažíte shodit přebytečná kila, nezapomeňte si vybrat potraviny, které vás zasytí a zajistí vašemu tělu dobrou výživu, aniž by zvýšily hladinu cukru v krvi nebo vyvolaly ostrou inzulínovou reakci, a müsli s velkým množstvím cukru není dobré. výběr vůbec.

Ačkoli je müsli považováno za zdravé, typ přidaných přísad má velký vliv na vaši váhu. Tradiční müsli se vyrábí z ovsa, ovoce a ořechů, rozinek, lněných semínek, dýňových semínek, slunečnicových semínek, chia semínek s vysokým obsahem živin, jako jsou bílkoviny, komplexní sacharidy, zdravé tuky, esenciální minerály atd., které jsou dobré nejen pro celkový zdravotní stav. zdraví, zrychlují metabolismus a pomáhají také při spalování přebytečných kalorií. 

Müsli je lehké na bříško a dobré i na trávení (s vysokým obsahem vlákniny). Když je müsli domácí, můžete ho připravit bohatým na bílkoviny, vlákninu, vitamíny, zdravé tuky a minerály přidáním ovesných vloček, čerstvého ovoce, ořechů jako jsou mandle, vlašské ořechy, zdrojů zdravých tuků jako chia semínka, lněná semínka atd. Nejlepší věc o müsli je to, že vyžaduje minimum až žádné vaření. Můžete také přidat ovoce jako jablko, banán, granátové jablko, jahody, borůvky, ananas atd.

K dispozici v různých variantách a příchutích, některé značky müsli přidávají více zdrojů cukru, jako je med, sirup, sladový extrakt pro extra sladkost. Rychlý pohled na seznam složek by odhalil, proč nejsou zrovna skvělé pro někoho, kdo se snaží zhubnout.

Podívejte se na seznam ingrediencí některých nejprodávanějších variant müsli:

1. Müsli s ovocem: kandovaná papája a brusinky, cukr, sladový extrakt, umělá příchutě. Zmiňují také, že kandované a sušené ovoce může obsahovat siřičitany, aby si zachovaly barvu ovoce (siřičitany jsou konzervační látky v potravinách, které mohou způsobit sípání a dýchací potíže.

2. Další s 0 % cukru: Med, cukr, sladový extrakt, sirup z invertního cukru, med.

3. Další s hořkou čokoládou s visačkou „zdravá“ uvedená na obalu: Máslo, cukr, datlový sirup, jaggery s umělými příchutěmi.

Stručně řečeno, müsli může být příznivé pro hubnutí, pouze pokud je zcela bez cukru a obsahuje méně kaloricky bohatých složek. Můžete ho zkusit zařadit do svého jídelníčku, ale nezapomeňte pozorně číst etikety. Hledejte takové, které konkrétně zmiňují nulový obsah cukru, a to znamená žádný přidaný rafinovaný cukr ani žádný med nebo jakákoliv sladidla. A co je nejdůležitější, pamatujte, že pokud je to domácí, je to dobré! Pokud je v balené formě, nezapomeňte zkontrolovat seznam složek, protože s přidaným cukrem se všechno stává nezdravým a nehodí se do diety na hubnutí.