Na rozdíl od všeobecného mínění, věci z mražené sekce nemusí být nutně nezdravé (jen se prosím držte dál od mražené pizzy, dortů a zmrzlin), stačí si vybrat ty správné, které se hodí do zdravého jídelníčku. Zmrazená zelenina má tendenci si uchovávat své živiny a téměř nepotřebuje konzervační látky, protože je skladována při nízkých teplotách. Když už mluvíme o bílkovinách, je to makroživina, která podle odborníků hraje důležitou roli při hubnutí. Bílkoviny vás udrží déle syté, budují a zachovávají svalovou hmotu a také spálíte spoustu kalorií. Pokud máte každých pár hodin často hlad, zvyšte příjem bílkovin, abyste měli chuť k jídlu pod kontrolou. Vzhledem k tomu, že je kladen velký důraz na bílkoviny,pojďme zjistit nejlepší zdroje bílkovin ze zmrazené části vašeho místního supermarketu/obchodu s potravinami. Tyto mražené položky, které uvádíme níže, jsou dobrými zdroji bílkovin, zdravé a jsou minimálně zpracované.

Důležité zdroje bílkovin

1. Mražený zelený hrášek: Nízkokalorická zelenina, která je k dostání po celý rok v místních obchodech s potravinami v mražené části, je zelenina bohatá na živiny s bílkovinami, vlákninou, vitamínem A, C, K, thiaminem a minerály, jako je mangan, fosfor, zinek atd. Kromě toho mají také antioxidanty. Kombinace bílkovin a vlákniny v zeleném hrášku podporuje sytost a může se hodit do každé diety na hubnutí. Ve 100 g zeleného hrášku je přibližně 5 g bílkovin.

2. Mražené kuře: Kuřecí maso je považováno za jeden z nejlepších nevegetariánských zdrojů bílkovin, a to proto, že můžete získat kolem 30 g bílkovin ve 100 g kuřete a je to také nízkotučná a nízkokalorická varianta. Jezte to grilované nebo ve formě kari, možností je prostě nepřeberné množství.

3. Cottage Cheese/Paneer: Paneer bohatý na bílkoviny, zdravé tuky a vápník je úžasný pro lidi na dietě, protože podporuje plnost a pomáhá při hubnutí. Ve 100 g paneeru je přibližně 18 g bílkovin.

4. Tofu: Pro lidi s intolerancí laktózy a vegany je tofu jedním z nejlepších zdrojů bílkovin. Je to kompletní rostlinná varianta, vyrábí se ze sójových bobů. Tofu má také minerály jako mangan, vápník, železo a dokonce i vitamín A. Může být základem díky svému bohatému obsahu isoflavonů, což je skupina silných antioxidantů, které bojují proti volným radikálům. Ve 100 g tofu je asi 8 g bílkovin.

Stručně řečeno, tyto mražené potraviny mohou být přidány do vaší každodenní stravy, abyste vyrovnali svůj příjem bílkovin a zároveň zhubnuli.