Problematická pleť je nepříjemností, kterou mnohdy nemusíme mít ani moc velkou šanci ovlivnit. Na jedné straně se problémy s pletí mohou vyskytnout na základě životosprávy, špatného vyživování či nekvalitních kosmetických výrobků. Na druhé straně se ale stejně tak mohou objevit problémy už jen kvůli genetice, kterou neovlivníme.

Jediné, co tak můžeme udělat, je dát i takové pleti přesně to, co v daný moment potřebuje. A tou je individuální péče podle konkrétního problému, kterým vaše pleť trpí.

Problémem může být i make-up

Make-up konec konců nosí naprostá většina žen skoro celý den. A to může být zásadním problémem, pokud je make-up z nějakého důvodu nekvalitní, nebo dokonce působí konkrétně pro vás agresivně. Typickými problémy bývá zarudnutí, zvýšená citlivost a podrážděnost pokožky. Speciální make-up na problematickou pleť je ale zásadně rozdílný. A to především v tom ohledu, že dokáže nabídnout mnohem šetrnější prostředí, které tak nepůsobí agresivně.

Problémy se zanášením pórů

Dalším problémem, který je víceméně naprosto obyčejný, je samotné zanášení pórů, které je jinak typické pro všechny typy pleti s častým výskytem akné a černých teček. Větší póry automaticky znamenají, že se jednodušeji dostane velký objem nečistot do pokožky a jen špatně jde ven. Jednou možností je hloubkové čištění pleti s opravdu kvalitními prostředky. To bychom ale měli čas od času praktikovat tak i tak, aniž bychom kvůli tomu nutně museli mít problémy s pokožkou. Čištění je totiž jednou z těch všeobecně nejúčinnějších možností prevence.

Když pleť schází únavou

Jednou z nejhorších možností, které se mohou stát, je moment, kdy vaše pleť začne postupně scházet únavou. V takovém případě se většinou jedná o celou řadu možností, které jsou odrazem spíše životního stylu a úrovně péče o pokožku nežli přímo samotnou genetikou. Pomoci mohou krémy na unavenou pleť, které dodávají látky, jenž pokožka akutně potřebuje. Dlouhodobým řešením je ale hlavně zdokonalení vyživování a hydratace, společně se správnou životosprávou.