Každá nevěsta se těší na okamžik, kdy bude svými kamarádkami, sestrami či matkou vybírat svatební šaty. Pro ženy je to jeden z nejdůležitějších okamžiků při plánování svatby. Vybrat šaty na den D není snadné, proto mnoho nevěst využívá rad a pomoci svatebních studií, jedním takovým je i pražské studio Agnes, které má ve své nabídce nejen obrovské množství svatebních šatů, ale také plesových šatů a šaty pro družičku.

Vybírejte svatební šaty podle svého osobitého stylu

Každá žena je jedinečná, každá chce mít šaty na svatbu přizpůsobené svému vkusu, svému životnímu stylu, svým preferencím. Jsou však aspekty při výběru svatebních šatů, kterým je potřeba věnovat zvýšenou pozornost.

Roční období

Berete se v horkém létě nebo plánujete zimní večírek? Jedním z prvních kroků nakupování svatebních šatů je stanovení data, abyste vybírat svatební šaty a šaty pro družičky, které jsou vhodné pro danou sezónu. Lehké a vzdušné šaty, ušité ze šifonu, jsou vhodné do teplejšího počasí, zatímco těžší tkanina, jako je satén, je nejlepší pro chladnější dny.

Místo obřadu

Vaše místo hraje velkou roli v tom, jak nakupovat svatební šaty, protože váš celkový svatební vzhled by měl být soudržný s vaším stylem místa. Například bohatě zdobené šaty s obručí by se hodí do okouzlujícího tanečního sálu, zatímco jednoduché, splývavé šaty jsou ideální pro svatbu na pláži či na zahradě.

Rozpočet

Poslední věc, kterou budete chtít udělat, je zamilovat se do svatebních šatů, které budou nad rámec vašich finančních možností. V průměru nevěsty přidělují devět procent svých svatebního rozpočtu na svatební šaty. Takže určete sumu, kterou jste ochotné utratit a držte se jí. Tímto způsobem můžete svatebnímu salonu okamžitě říct, kolik jste schopni utratit za vysněné svatební šaty.

Na webu studioagnes.cz objevíte velký výběr svatebních a plesových šatů v několika různých stylech a provedeních.