Hubnutí se ve skutečnosti může stát nikdy nekončícím bojem, pokud nejsou dodržovány správné strategie. Lidé si často až pozdě uvědomí, že není možné zhubnout pouze cvičením, ve skutečnosti je dodržování kalorické diety bez kompromisů ve výživě klíčem k hubnutí, protože únava, letargie, vypadávání vlasů, ztráta svalové hmoty, nutriční nedostatky , jsou některé vedlejší účinky, když se při snaze shodit přebytečná kila nedodržuje zdravá a vyvážená strava. Ve skutečnosti si projděte tento seznam 5 věcí, které nikdy nedělat, když se snažíte zhubnout.

Co při hubnutí nedělat?

1. Vybíráme každou potravinu, která nese označení „Zdravé“: Zatímco označování potravin nám pomáhá při výběru bezpečných a zdravějších potravin, potravinářské společnosti mohou někdy zavádějící a přidávat zavádějící označení jen proto, aby prodaly své produkty. Některé potravinářské produkty mohou například nést značku „0 % bez cukru“ – přidávají cukr pod různými názvy – „invertní sirup, fruktóza, maltóza, kukuřičný sirup, sladový cukr, kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy“, abychom jmenovali jen některé. . Je snadné se zmást a spadnout do pasti takových marketingových triků. Když se na takové produkty spolehnete a přidáte je do jídelníčku, můžete místo hubnutí více přibrat. Nevybírejte tedy každé jídlo, které nese štítek „zdravé“, vždy vybírejte jídlo, které se nejvíce blíží jeho přirozené formě a je minimálně zpracované. 

2. Nárazová dieta a zkoušení oblíbených výstřelkových diet: Přeskakování z jedné módní diety do druhé vám nepomůže zhubnout žádné významné množství kg. Zmrzlinová dieta, dieta pro dětskou výživu, dieta se zelnou polévkou, hlavní očista, to vše jsou přehnané módní diety, které vás připravují o vyváženou stravu a spouštějí nemoci a nedostatky. Proč se při hubnutí uchylovat k módním dietám, když jíte zdravě a hubnete. Stáhněte si aplikaci Rati Beauty a přihlaste se k odběru našich dietních plánů na hubnutí, abyste shodili přebytečná kila naprosto bezpečně a bez nedostatku jídla.

3. Braní prášků na spalování tuků: Zeptejte se kohokoli, kdo utratil peníze za prášky na řezání tuku, zda fungují, nesouhlasně by zakroutil hlavou. Existuje obrovská mylná představa, že polykání pilulek na řezání tuku může rozpustit všechny vrstvy tuku, zatímco neexistuje žádný konkrétní výzkum, který by takové pilulky a lektvary skutečně fungovaly. Bylo zjištěno, že některé z těchto pilulek zvyšují krevní tlak a vyvolávají mrtvice. Proč utrácet šílené množství peněz za něco, co může ve skutečnosti vést k vedlejším účinkům, když můžete jíst jídlo a přesto zhubnout?

4. Spoléhat se pouze na kardio a nepřikládat dietě důležitost: Přehánění kardia, což znamená spoléhání se pouze na kardio cvičení za účelem hubnutí, se může ve skutečnosti obrátit proti, protože příliš mnoho kardia může podnítit chuť k jídlu a vést k přejídání. Vyzkoušejte různá cvičení, od strečinku, jógy, rychlé chůze, funkčního tréninku, silového tréninku, mobility atd. a hlavně upravte svůj jídelníček tak, abyste jedli zdravě a zůstali v kalorickém deficitu. Kardio dokáže spálit kalorie, ale ne přebytečné kalorie, které by přidala špatná strava.

5. Ztráta spánku a příliš mnoho stresu: Existuje mnoho studií, které spojují chronický stres a nedostatek spánku s přibíráním na váze. I když chodíte do posilovny každý den a snižujete denní příjem kalorií o stupeň, bez dostatečného odpočinku, spánku a pozitivního výhledu je hubnutí extrémně těžké. Důvěřujte hubnutí jako procesu a pokud dodržujete správnou dietu.