Pokud vás trápí ty drobné, vystouplé, bílé hrbolky zvané „bílé tečky“, pak jsme tu, abychom vám pomohli! Bílé tečky se nejčastěji vyskytují v oblasti nosu, tváří a čela, ale mohou se objevit téměř kdekoli na těle. Bílá tečka, která se projevuje jako malá bílá skvrna, je něco, co se tvoří, když extra olej z vašich mazových žláz ucpe pór nebo vlasový folikul. Tento koktejl kožního mazu a růstu bakterií spolu s odumřelou kůží a dalšími částicemi dávají vzniknout bílým tečkám. Když jsou bílé tečky vystaveny vzduchu, mají podobu černých teček. Souhlasíme s tím, že peeling je nejlepší způsob, jak odstranit bílé tečky a černé tečky a vyčistit póry, ale pak existují účinnější způsoby, jak se bílých teček zbavit, a některé z nich uvádíme níže:

Co způsobuje bílé tečky?

1. Nadměrná tvorba mazu.
2. Znečišťující látky, odumřelé kožní buňky.
3. Puberta, menstruační cyklus, těhotenství.
4. Vlhkost.
5. Komedogenní produkty související s péčí o pleť a krásu.

Způsoby, jak se zbavit bílých teček:

1. Dodržujte správnou rutinu péče o pleť s kroky čištění, tonizace a hydratace. Ideální by bylo mytí obličeje s kyselinou salicylovou jako hlavní složkou, rozjasňujícím tonikem s kontrolou mastnoty a také nekomedogenním hydratačním krémem. Jednou nebo dvakrát týdně také provádějte peeling.

2. Používejte pleťové masky na bázi jílu, které pomohou absorbovat přebytečný maz; Maska na bázi dřevěného uhlí absorbuje nečistoty a kožní maz a čistí obličejové póry do hloubky. Zde je návod, jak si doma vyrobit obličejové balíčky s aktivním uhlím.

3. Extrahujte čerstvě uvařený zelený čaj a vydrhněte několik lístků zeleného čaje v oblasti nosu a brady. Po několika minutách drhnutí omyjte vlažnou vodou a osušte ručníkem. Postříkejte vyčištěnou oblast studenou vodou, osušte a ihned navlhčete.

4. Přiložte horký obklad a vlhký obklad na bílou tečku. Tím se otevřou kožní póry. Pomocí odstraňovače bílých teček jemně vymačkejte bílé tečky. Důkladně si umyjte obličej, abyste zabránili infekci.

5. Zředěný tea tree olej má antibakteriální vlastnosti. Zřeďte tea tree olej a naneste na oblast nosu a brady. Po cca 15 minutách jej můžete smýt. Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte dvakrát denně. Pokud chcete, můžete se před použitím poradit se svým dermatologem.

6. Skvělá je želatinová slupovací maska , která má několik výhod – odstraňuje černé tečky, bílé tečky a dokonce i drobné chloupky na obličeji.

7. Do ovesných vloček přidejte vodu a vytvořte hladkou pastu. Naneste pastu na pokožku a počkejte 20 minut. A opláchněte normální vodou.

8. Vytvořte pastu z jedlé sody a vody. Naneste na bílé tečky a nechte zaschnout. Provádíte-li pravidelně, pomůže vám zbavit se bílých teček absorbováním přebytečného mazu.

9. Smíchejte zelenou gramovou mouku s jojobovým olejem. Naneste směs na obličej. To by pomohlo odstranit bílé tečky v průběhu času a vyhladit hrbolatou pokožku.

10. Listy pískavice rozdrťte a smíchejte s vodou, abyste vytvořili pastu. Nanášejte ho pravidelně na bílé tečky, abyste zabránili vzplanutí.

11. Vezměte trochu teplého medu a přidejte do něj krystalový třtinový cukr. Směs zahřejte a upravte teplotu podle toho, co je vám příjemné. Naneste směs cukru a medu štětcem na oblasti nosu a brady a snadno je překryjte proužky gázy. Směs necháme zaschnout a proužky jemně vyjmeme. Tento lék nefunguje u všech, ale u některých může fungovat skvělým způsobem.

12. Potřete si obličej strouhaným bramborem, abyste zabránili vzniku bílých teček.