Ne všechny tuky jsou darebáci, některé tuky jsou ve skutečnosti nezbytné pro fungování těla. Pokud se děsíte něčeho, co obsahuje „tuk“, protože chcete zhubnout, musíte to slyšet – kategorie potravin zvaná „zdravé tuky“ ve skutečnosti podporuje hubnutí. Stejně jako všechny ostatní makroživiny je i tuk základní živinou, která je potřebná v optimálním množství, 20 % až 35 % denního příjmu kalorií. 

Co byste měli vědět?

Ve skutečnosti všechny tělesné buňky obsahují tuk a tuk tvoří 60 % lidského mozku. Pokud nekonzumujete dostatečné množství zdravých tuků, brzdíte zdraví mozku. Tuk je potřebný pro přenos signálů tělem a pro produkci základních hormonů. Jako mechanismus přežití se při nedostatku sacharidů naše tělo přepne na tuk jako alternativní zdroj energie. Nejdůležitější je, že tuk je naprosto nezbytný pro vstřebávání vitamínů jako A, D, a E, protože se jedná o vitamíny rozpustné v tucích. Tuky jako omega-3 mastné kyseliny posilují srdce a snižují záněty v těle, zvyšují také dobrý HDL cholesterol a snižují špatný LDL cholesterol. Když se podíváte na všechny tyto výhody, není dobrý nápad děsit se „tuků“ a přejít na „nízkotučné“ a „beztukové“ verze všeho ve vaší stravě, protože se snažíte shodit přebytečná kila. Ve skutečnosti se na břišní tuk zaměřuje zvláštní typ tuku nazývaný kyselina linolová, který se nachází v ořeších, semenech, vejcích a mase. Kyselina laurová, mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která se nachází v kokosovém oleji, podporuje spalování tuků. Řekněte tedy „ano“ zdravým tukům a vyberte si tyto potraviny s nejlepším obsahem tuku, abyste zlepšili celkové zdraví a urychlili hubnutí. také zvyšují dobrý HDL cholesterol a snižují špatný LDL cholesterol. Když se podíváte na všechny tyto výhody, není dobrý nápad děsit se „tuků“ a přejít na „nízkotučné“ a „beztukové“ verze všeho ve vaší stravě, protože se snažíte shodit přebytečná kila. Ve skutečnosti se na břišní tuk zaměřuje zvláštní typ tuku nazývaný kyselina linolová, který se nachází v ořeších, semenech, vejcích a mase. Kyselina laurová, mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která se nachází v kokosovém oleji, podporuje spalování tuků. Řekněte tedy „ano“ zdravým tukům a vyberte si tyto potraviny s nejlepším obsahem tuku, abyste zlepšili celkové zdraví a urychlili hubnutí. také zvyšují dobrý HDL cholesterol a snižují špatný LDL cholesterol. 

Když se podíváte na všechny tyto výhody, není dobrý nápad děsit se „tuků“ a přejít na „nízkotučné“ a „beztukové“ verze všeho ve vaší stravě, protože se snažíte shodit přebytečná kila. Ve skutečnosti se na břišní tuk zaměřuje zvláštní typ tuku nazývaný kyselina linolová, který se nachází v ořeších, semenech, vejcích a mase. Kyselina laurová, mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která se nachází v kokosovém oleji, podporuje spalování tuků. Řekněte tedy „ano“ zdravým tukům a vyberte si tyto potraviny s nejlepším obsahem tuku, abyste zlepšili celkové zdraví a urychlili hubnutí. zvláštní typ tuku nazývaný kyselina linolová nacházející se v ořeších, semenech, vejcích a mase se zaměřuje na břišní tuk.

Kyselina laurová, mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která se nachází v kokosovém oleji, podporuje spalování tuků. Řekněte tedy „ano“ zdravým tukům a vyberte si tyto potraviny s nejlepším obsahem tuku, abyste zlepšili celkové zdraví a urychlili hubnutí. zvláštní typ tuku nazývaný kyselina linolová nacházející se v ořeších, semenech, vejcích a mase se zaměřuje na břišní tuk. Kyselina laurová, mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která se nachází v kokosovém oleji, podporuje spalování tuků. Řekněte tedy „ano“ zdravým tukům a vyberte si tyto potraviny s nejlepším obsahem tuku, abyste zlepšili celkové zdraví a urychlili hubnutí.

Kde najdete zdravé tuky?

1. Chia semínka: Chia semínka jsou považována za „superpotravinu“, neobsahují lepek, nezpůsobují nárůst inzulínu a jsou také dobrým zdrojem vlákniny. Je toho víc – chia semínka obsahují antioxidanty, vápník, fosfor, zinek, bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny. Od posypání přes saláty, pudinky, přes noc rolované ovesné vločky, smoothies až po zapékání v chlebu, existuje jen nekonečně mnoho způsobů, jak využít chia semínka v každodenní stravě.
2. Vejce: Vejce lze považovat za kompletní potravinu – vejce je plné živin. Jak již bylo zmíněno, vejce obsahuje tuk nazývaný kyselina linolová, který se zaměřuje na břišní tuk. Kromě bílkovin má také živiny podporující metabolismus, jako jsou B6, B12, A, D, E a K, kromě toho, že je dobrým zdrojem kyseliny listové, cholinu, luteinu, vápníku, železa, fosforu, zinku a zdravých tuků, jako je např. omega-3 mastné kyseliny.
3. Avokádo: Bohatý zdroj zdravých tuků, avokádo snižuje zánět, snižuje LDL cholesterol, reguluje hladinu cukru v krvi, pomáhá spalovat břišní tuk a pomáhá při procesu spalování tuků .
4. Řecký jogurt: Dobrý zdroj bílkovin, vápníku, probiotik a také zdravých tuků. Takže v jediném produktu jsou čtyři živiny podporující hubnutí.
5. Kokosový olej: Tento olej je bohatý na nasycené tuky, ale také obsahuje kyselinu laurovou s mastnými kyselinami se středně dlouhým řetězcem, které zvyšují výdej energie a spalují více kalorií. Zdravé tuky v kokosovém oleji také bojují proti břišnímu tuku. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a snižovat hladinu inzulínu a zabraňuje prudkým výkyvům inzulínu. Inzulín, jak všichni víme, je hormon podporující ukládání tuku a citlivost na inzulín může pomoci při hubnutí.
6. Arašídové máslo: Arašídové a mandlové máslo obsahují bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky, ale mandlové máslo má o něco více vitamínů, železa a vápníku než arašídové máslo.
7. Vlašské ořechy: Tento lahodný ořech má vyšší koncentraci omega-3 mastných kyselin než ostatní ořechy. Bohatý na antioxidanty, zdravé tuky, bílkoviny, tento ořech musíte zařadit do svého každodenního jídelníčku.
8. Olivový olej: Věděli jste, že olivový olej má antioxidanty jako oleocanthal a oleuropein, které bojují proti volným radikálům a snižují záněty v těle. Olivový olej má také mononasycené mastné kyseliny, které podporují plnost a zrychlují metabolismus.
9. Tučné ryby jako losos: Zdravé tuky a vitamín D v tučných rybách, jako je losos, podporují proces spalování tuků, cílí na břišní tuk a zrychlují metabolismus.
10. Hořká čokoláda: Ukusování několika čtverečků tmavé čokolády pozdě by nebránilo vašim cílům v hubnutí – ve skutečnosti mononasycené mastné kyseliny spadají do kategorie „zdravých tuků“, které zvyšují výdej energie, omezují chuť k jídlu a pomáhají snižovat stres. studna.

Sečteno a podtrženo, eliminujte špatné sacharidy, které přispívají k přibírání na váze, a přiveďte zpět zdravé tuky. Odborníci doporučují mít kolem 20 g nasycených tuků ve stravě s 2000 kaloriemi a také potřebujete zdroj tuku pro vitaminy A, D, E a K, aby se v těle vstřebaly.