Sójové mléko, široce oblíbená alternativa nemléčného mléka, je preferovanou volbou mezi vegany a lidmi s intolerancí laktózy. Sójové mléko, dobrý zdroj bílkovin a vápníku, získává na popularitě díky svému dlouhému seznamu zdravotních výhod. Výzkum potvrzuje vlastnosti sójového mléka snižující cholesterol (fytosteroly v sóji blokují vstřebávání cholesterolu, a proto se zjistilo, že zlepšují zdraví srdce). Sójové mléko má také nízký obsah nasycených tuků a má také dobrý obsah vlákniny; je tu také riboflavin a vitamín B12, které zrychlují metabolismus. S tolika výhodami spojenými se sójovým mlékem je tu běžná otázka, kterou často dostáváme – je sójové mléko dobré a bezpečné pro hubnutí, zejména proto, že existuje mnoho kontroverzí ohledně vlastností sójového mléka a výrobků napodobujících estrogen.

Jak sójové mléko podporuje hubnutí?

Ve 100 ml sójového mléka s přibližně 4 g bílkovin na stejné množství je pouze 54 kalorií. Jeho vysoký obsah rostlinných bílkovin vás zasytí na delší dobu, omezuje chuť k jídlu a také spálí spoustu kalorií. Sója obsahuje živiny podporující metabolismus, jako je vápník, hořčík, zinek, železo, vitamín B12 atd. Výzkumy provedené mezi obézními pacienty ukázaly, že sójové mléko může pomoci snížit obvod pasu, BMI a také procento tělesné hmotnosti. S tolika údaji, které podporují účinnost, je rozumné zahrnout do hubnutí produkty na bázi sóji.

Narušuje sójové mléko hormony?

Existuje mnoho sporů o tom, jak isoflavony v sóji mají tendenci měnit hormony a vázat se na estrogenové receptory v těle a narušovat endokrinní aktivity. Bylo zjištěno, že isoflavony a fytoestrogeny nalezené v rostlinných produktech, jako je sojová napodobenina, mají vliv na aktivitu estrogenu a ovlivňují zdraví, neexistují téměř žádné lidské studie o všech negativních účincích, které byly pozorovány na zvířatech, zatímco sója prokázala významné zdravotní přínosy. – jako snížení rakoviny prsu. Jak jsme již zmínili dříve, nepříznivé účinky spojené se sójou jsou omezeny na studie na zvířatech, zatímco existuje mnoho studií a výzkumů, které podporují zdravotní přínosy sóji.

Stručně řečeno, se sójovým mlékem je spojeno několik výhod pro krásu a zdraví, zejména pokud jde o hubnutí kvůli vysokému obsahu bílkovin. Není to nutně oblíbené mezi vegany a vegetariány, sójové mléko je pro každého, kdo chce zvýšit svůj příjem bílkovin, aby zvýšil úsilí o hubnutí. A co je nejdůležitější, pokud máte na mysli hubnutí, zkontrolujte si v aplikaci Rati Beauty své dietní plány na hubnutí.