Ať už se rádi díváte na legrační seriál nebo na vzrušující thriller v kině, vanu křupavého, máslového popcornu musíte mít! Musíme uznat – popcorn chutná nejlépe a snažte se, jak chcete, stejnou variantu lechtající chuťové pohárky byste doma v tlakovém hrnci „napíchli“. V kině si můžete vybrat od klasické verze se slaným máslem až po pikantní mexický sýr, karamel, dokonce i tiramisu a tandoori! Od popcornuje považována za lehkou a nízkokalorickou svačinku, při jejím sbírání ani nepřemýšlíme, zvláště při sledování 2-1/2 hodiny dlouhého bollywoodského filmu. Pokud se tedy snažíte zhubnout a držíte dietu, víme, že byste rádi zjistili, zda je popcorn v kině skutečně dobrý pro vaše cíle. Pojďme tedy zjistit:

Pravda o popcornu

Vana popcornu není něco, co byste dokonce považovali za nezdravé nebo vysoce kalorické, ale objevila se překvapivá zjištění týkající se těchto chutných popcornů ve tvaru motýla. Zjištění odhalilo, že křupavý divadelní popcorn, který rádi žvýkáte, když sedíte na okraji sedadla, může mít kolem 400 až 1200 kalorií spolu s přísadami, jako je umělá barviva a vysoký obsah sodíku.

Studie odhalila, že kombinace středně velkého popcornu a sody v jednom z nejpopulárnějších divadelních řetězců ve Spojených státech má neuvěřitelných 1610 kalorií s přibližně 60 gramy nasycených tuků! Věříš tomu! Některá další divadla podávala 430 kalorií a 20 g tuku ve středně velké vaně. Další oblíbený řetězec kin, nabízí velkou vanu na popcorn, má 1030 kalorií a 41 g tuku, a to i bez másla! A než zapomeneme, popcorn má tendenci ochucovat máslo s nealkoholickými nápoji/sodou při sledování filmu, a pokud se snažíte zhubnout, můžete si vybrat dietní sodu, což také není dobré.

Lidé se často diví, proč popcorn v divadle chutná mnohem lépe než kdekoli jinde – tajemství spočívá v použitých surovinách. Ačkoli máslo a sýr jsou některé předvídatelné, použitý olej je buď kokosový nebo řepkový olej. Použitá sůl je také jiné odrůdy – jmenuje se flavacol, což je kořenící sůl s máslovou příchutí k polechtání chuťových pohárků. Také mnoho divadel ve skutečnosti nepoužívá máslo, ale ve skutečnosti používá „olej s příchutí másla“, který má nejen vysoký obsah kalorií, ale je také extrémně nezdravý .