„Work form home“ je novou normou, a přestože nám toto nastavení dává svobodu celý den lenošit v pyžamu, je fakt, že se s rutinou péče o pleť spokojíme. Dlouhá pracovní doba a dlouhodobé vystavení obrazovky si navíc mohou vybrat daň a poškodit pokožku. Pro všechny ženy, které milují práci z domova, projděte těchto 12 kosmetických tipů pro zářivou a zářivou pleť.

1. Používejte opalovací krém, i když jste uvnitř: Bez ohledu na to, zda jste doma nebo venku, vždy noste opalovací krém, protože modré světlo vyzařované z počítačových obrazovek může poškodit a oslabit kolagen pokožky, spustit předčasné stárnutí a vytvořit hyperpigmentační skvrny. Dejte si záležet na použití opalovacího krému, když vystavujete pokožku přístrojům, jako je notebook nebo telefon – širokospektrální produkty s přísadami jako oxid titaničitý a oxid zinečnatý poskytují dobrou produkci.

2. Vstávejte od svého pracovního stolu každých 15 minut: Slyšeli jste nás zmiňovat „sezení je nové kouření“ v příspěvcích o hubnutí? Dlouhé sezení neboli sedavý způsob života nejen poškozuje vaše cíle v oblasti hubnutí, ale také brzdí rychlost krevního oběhu a omezuje zásobování živinami a kyslíkem, čímž spouští předčasné stárnutí. Udělejte si přestávky a procházejte se ve svém prostoru; také si dejte záležet na přijímání všech hovorů ve stoje.

3. Začněte používat produkty proti stárnutí, pokud je vám 20 let: Vaše pokožka začne stárnout rychleji, když ji vystavíte záření z notebooku a počítače. Jemné linky a vrásky se objevují rychleji, než by měly. Abyste tomu zabránili, musíte v takových případech začít používat přípravky proti stárnutí dříve, i když je vám 20 a 30 let. Pokud ne všechny, zkuste do své rutiny péče o pleť přidat jeden nebo dva přípravky proti stárnutí. Pro začátek jsou dobré přípravky na bázi vitamínu C a retinolu, které podporují tvorbu kolagenu a udržují pokožku mladší.

4. Dopřejte si masky na spaní přes noc: Vyživujte a hýčkejte svou pokožku, zatímco spíte s maskami na spaní přes noc. Laneige Water Sleeping Mask a The Body Shop Drops of Youth skákací maska ​​na spaní jsou oblíbené, ale k získání podobných výhod stačí použít gel z aloe vera. 

5. Pro zlepšení krevního oběhu použijte masáž obličeje: Když dlouho sedíte u počítače, vaše pokožka se unaví a zmatní. Abyste ji omladili, musíte zlepšit krevní oběh. Nic pro tento účel nefunguje lépe než dobrá masáž. K masáži obličeje použijte dobrý produkt na bázi gelu nebo krému. K masáži obličeje můžete použít i válečkový masér. Uvolňuje pokožku a také zlepšuje krevní oběh.

6. Použijte Jamsu nebo Skin Icing Rejuvenate Skin: Osvěžte a hydratujte pokožku zároveň tím, že uděláte pleťovou polevu nebo Jamsu. Aplikace kostek ledu na obličej je úžasný způsob, jak osvěžit a zklidnit obličej po dlouhém a únavném dni. Led můžete aplikovat přímo na obličej nebo jej zabalit do měkkého hadříku a aplikovat. Studená voda nebo led stimulují krevní oběh a osvěžují pokožku. Pomáhá také stahovat velké obličejové póry a zjemňovat texturu pokožky. Korejské ženy absolvují ledovou terapii zvanou „Jamsu“, kdy si namáčejí obličej do misky plné ledové vody, aby osvěžily pleť a také upravily svůj make-up. Jediné, co musíte udělat, je nezapomenout naplnit formičky na kostky ledu předchozí noc. 

7. Uklidněte oči plátky okurky: Hádejte co, vaše oči se nejvíce otužují při delší době strávené na obrazovce. Často se vysuší a zanítí a tmavé kruhy jsou samozřejmě u lidí pracujících z domova docela běžné. Pro zklidnění případného podráždění a pro uvolnění očí je skvělým řešením přiložení nakrájené okurky. Můžete také zkusit aplikovat nakrájené brambory. Šťávy zklidňují pokožku kolem očí a pomáhají odstranit tmu.

8. Pijte dostatek vody: Pijete dostatek vody, alespoň 2 litry denně? Voda hydratuje tělo, vyplavuje toxiny a proměňuje matnou pokožku v zářící. Také pomáhá živinám snadno se dostat k pokožce, dodává jí lesk, zlepšuje tón pleti a udržuje pružnost pokožky.

9. Jezte správně: Nic nepomůže vaší pokožce a tělu tolik jako správné stravování. Dodržování komplikovaných postupů péče o pleť bude málo užitečné, pokud nejíte zdravé jídlo. Ve skutečnosti potraviny bohaté na antioxidanty, čerstvá zelenina a ovoce zlepšují kvalitu a texturu pokožky zevnitř. 

10. Nikdy nezapomeňte aplikovat hydratační krém: Den co den hydratujte, hydratujte, hydratujte. Stejně jako opalovací krém nikdy nevynechávejte hydratační krém, aby byla vaše pokožka hydratovaná, pružná a jemná.

11. Nezapomínejte na pravidelnou exfoliaci pokožky: Pravidelná exfoliace udržuje pokožku hladkou a zdravou a odstraňuje přebytečný kožní maz, odumřelé kožní buňky, černé tečky a bílé tečky. Zde je účinný domácí peeling s rýží a mlékem, který vyleští a odhalí hladkou pokožku zespodu.

12. Udělejte si čas na cvičení: I když milujete zůstat ve svém pjs celý den, věnujte si 30 minut až 1 hodinu denně na cvičení a rozproudění krve a rozzáření zevnitř.