Česnek je klíčovou ingrediencí v indické kuchyni a indické maminky prostě rády používají kombinaci zázvorovo-česnekové pasty, aby byly kari bohaté a chutné. Česnek se také od pradávna používá ve starověké medicíně k posílení imunity při léčbě kašle/nachlazení a také k léčbě srdečních chorob. Česnek si v poslední době získal oblibu také jako lék proti obezitě, ale je na jeho spalování tuků něco pravdy?

Česnek má vlastnosti podporující metabolismus. Ale kromě toho má surový česnek sloučeninu zvanou allicin, u které bylo prokázáno, že inhibuje přibírání na váze, spaluje hnědý tuk a také zlepšuje inzulínovou rezistenci. Všechny tyto faktory zlepšují metabolismus tuků.

Bylo také zjištěno, že česnek působí jako potlačovač chuti k jídlu. V Journal of Nutrition je zmínka, která naznačuje, že suplementace česnekem zřejmě také snižuje obvod pasu.

Bylo však zjištěno, že nadměrná konzumace česneku má také špatné vedlejší účinky, pálení žáhy, zažívací problémy a dokonce i alergické reakce, abychom jmenovali alespoň některé. A co je nejdůležitější, neexistují žádné zkratky a česnek rozhodně není stříbrná kulka, jak spálit všechna přebytečná kila.