Zánět močových cest je velmi nepříjemný zdravotní problém, který se týká močového měchýře, močové trubice, močovodů a dokonce i ledvin. Nejčastěji se objevuje zánět močového měchýře. Pokud bude zánět neléčený, může přejít v chronickou variantu. V pokročilejším stadiu může vést až k zánětu ledvin.

Příznaky

Těch je celá řada. Mezi ty nejčastější patří pálení a řezání při močení a také jeho nutkavá potřeba. Množství moči je malé. Také se objevuje pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře. Může se objevovat bolest v podbřišku, v oblasti beder. V moči může být krev a také se může projevit zvýšená teplota.

Příčiny

Ve většině případů bývá původcem bakterie E.coli. Může to být předchozí infekce vaginální. Mezi další příčiny patří nedostatečný pitný režim nebo zadržování moči. Riziko představuje i prochladnutí, které oslabuje naši imunitu. Rizikovým faktorem je i špatná nebo nevhodná intimní hygiena ženy. Vhodné produkty nabízí značka GYNELLA®. Patří mezi ně intimní gely.

Vhodné není ani příliš těsné oblečení. Důležité je brát zřetel na kvalitní spodní prádlo.

Záněty může způsobovat i přílišná konzumace sladkého.

Jaké výhody nabízejí intimní gely?

Intimní hygiena je velmi důležitá a měla by představovat přirozenou součást našeho života. Je však potřeba pro ni používat vhodné přípravky. Značka GYNELLA® takové nabízí. Jedná se především o intimní gely. Ty fungují jako prevence a pomáhají předcházet celé řadě zdravotních komplikací. Pomáhají vytvářet správné hygienické návyky. Jsou bez parfemace, takže nedráždí.Vyzkoušejte třeba GYNELLA® Intimate Wash nebo přípravek pro malé slečny GYNELLA® Girl Intimate Wash. Ten je určený pro dívky od tří let. Má speciálně upravené složení a pomáhá tak udržovat správné pH v oblasti intimních partií.