Každý z nás si rád pochutná na něčem dobrém. Někdo upřednostňuje slané pochutiny, další ulítává zase na sladkém. Většina takových dobrůtek má ale tu nevýhodu, že jsou obvykle také nezdravé. U těch, které najdete na webu Štíhlonožka.cz, se ale ničeho podobného neobávejte – vše je tu nejen dokonale chutná, ale zároveň jde i o stoprocentně zdravé mlsání bez bílého cukru.

Je libo kešu, kokos nebo arašídy?

Ořechové krémy se prodávají v mnoha variacích a jedna je chutnější než druhá. Můžete je navíc mlsat jen tak samotné (třeba lžičkou přímo ze skleničky) nebo si je namazat na chléb (nebo na palačinku či jimi přizdobit své cukrářské výtvory).

Někomu zachutná místní arašídový krém, další upřednostní kokosový krém, za vyzkoušení rozhodně stojí pistáciový či mandlový krém a úplně do kolen vás svou chutí dostane kešu krém. A to přitom pořád ještě není všechno a sladkého zdravého mlsání tu najdete mnohem víc.

Vážně je ořechový krém zdravý?

Nebudete tomu možná věřit, ale ano – ořechové krémy jsou naprosto zdravé. Na rozdíl od těch, které běžně seženete v supermarketech, totiž neobsahují přidaný cukr, zato jsou plné bílkovin, vitaminů a minerálů. Najdete v nich všechno to, čím jsou pro lidské tělo přínosné ořechy (tedy zejména omega-3 mastné kyseliny, vitamíny E, B1 a B6). V každém typu krému najdete navíc ještě nějakou další přidanou hodnotu:

  • Mandlový krém je plný vlákniny a bílkovin a dodá tělu draslík, hořčík i mangan,

  • Pistáciový krém obsahuje spoustu bílkovin, zdravých tuků, železo, hořčík, zinek, vápník a fosfor,

  • Arašídový krém je bohatý na rostlinné bílkoviny a zdravé tuky,

  • Kokosový krém zase vaše tělo potěší díky obsažené vláknině, manganu, mědi, železu a selenu.

Potěšte svůj jazýček

Nabídka ořechových krémů a másel je tak široká, že si z ní vybere každý. Štíhlonožka.cz potěší váš jazýček i různými zajímavými kombinacemi ořechových krémů a lyofilizovaného ovoce. A právě lyofilizované ovoce je dalším cenným zdrojem minerálů a vitamínů, takže si ho můžete přikoupit i samostatně a přidávat do všech možných pokrmů (nebo ho prostě mlsat jen tak samotné).

Dále tu seženete i různé zdravé čokolády, ať už se jedná o hořkou nebo třeba bílou čokoládu. Ovocné rolky a bonbony zase nadchnou děti a nijak neohrozí jejich zuby ani váhu. Takovéto dobrůtky se hodí i na dětskou párty, do školky nebo třeba jako dárek k svátku. Každé dítě své oblíbené mlsání ocení (a maminky a tatínkové se také jistě občas rádi přidají).